Gosia Hutek

[addtoany]

 

 

 

GOSIA HUTEK
Premiera Albumu
„PSALMY”

 

 

 

 

 

MAŁGORZATA HUTEK – utalentowana wokalistka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów. Urodziła się w Łodzi. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach, potem uczęszczała do klasy saksofonu w szkole muzycznej I i II stopnia. Odkrywcą jej jazzowych predyspozycji był pianista i pedagog Witold Janiak. W 2013 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa.

W 2014 roku wraz z muzykami: Nikolą Kołodziejczykiem, Grzegorzem Masłowski oraz Michałem Kapczukiem nagrała swoją debiutancką płytę „Grouned in love”, na której znalazły się jej autorskie kompozycje. Trzy lata później zaśpiewała w polsko – czeskim projekcie „Life and Happiness of Julian Tuwim” – zawierającym 9 kompozycji do wierszy Juliana Tuwima.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

PSALMY – to współczesna interpretacja 12 utworów, które powstały wiele wieków temu. Pod względem treści, są one nośnikiem doświadczeń człowieka, jego zmagań, trudności, wątpliwości, zwycięstw i wiary. Pod względem muzycznym to połączenie muzyki jazzowej, folkowej oraz improwizowanej. A wszystko to podane w oryginalnej formie i niepowtarzalnym stylu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2018 FISHECLECTIC / LIGHTSOURCE MUSIC . All Rights Reserved.

Scroll to Top